• ISBN:
    ISBN 9789630985604
  • KIADÓ:
    Kossuth Kiadó
  • OLDALSZÁM:
    440 oldal
  • MEGJELENÉS ÉVE:
    2016
apple store link google play link

Krzysztof Zanussi világa

Utazások, találkozások, megvilágosodások

Olvass bele!
  • ISBN:
    ISBN 9789630985604
  • KIADÓ:
    Kossuth Kiadó
  • OLDALSZÁM:
    440 oldal
  • MEGJELENÉS ÉVE:
    2016
apple store link google play link

Krzysztof Zanussi a lengyel és az egyetemes filmművészet világszerte ismert és elismert személyisége. Az elmúlt négy és fél évtized alatt több mint félszáz játék- és televíziós filmet, továbbá számos rövid és dokumentumfilmet készített. Ezek között olyan jelentős művek találhatók, mint a Közjáték, az Illumináció, A falon túl, a Védőszínek, a Konstans, az Imperatívusz, A gonosz hatalma, a Csendes érintés, A nyugodt Nap éve, Az élet, mint nemi úton terjedő halálos betegség és a Persona non grata. Tematikailag rendkívül sokszínű életművében állandóan jelen van az a hős, aki tudatosan és eltökélten keresi az erkölcsileg megformált élet lehetőségét.

Kötetünk monografikus formában mutatja be Krzysztof Zanussi gazdag és szerteágazó filmalkotói munkásságát. Mű és személyiség nem választható el egymástól, így természetesen szót ejtünk a Zanussi család legendákkal átszőtt gazdag múltjáról, a háború által beárnyékolt gyermekkorról csakúgy, mint a rendező széles körű műveltséggel megalapozott világlátásáról és humanista személyiségéről.

A kötetet részletes filmográfia, Zanussi színházi és operarendezéseinek jegyzéke, a munkásságával kapcsolatos szakirodalmi bibliográfia, több mint hatvan jelenetkép, werkfotó és privát fotográfia teszi teljessé.

További ajánlatunk

Ez konteó! - A világ legvadabb összeesküvés-elméletei
borító: Ez konteó! - A világ legvadabb összeesküvés-elméletei>
2 999 Ft
Fiókmustra
borító: Fiókmustra>
3 480 Ft
Egy ifjú természettudós történetei
borító: Egy ifjú természettudós történetei>
3 290 Ft
A véletlen értéke
borító: A véletlen értéke>
2 390 Ft
Drónharcos
borító: Drónharcos>
2 390 Ft
Berti
borító: Berti>
1 990 Ft
Pokoljárás
borító: Pokoljárás>
1 790 Ft
Polgár a pályán
borító: Polgár a pályán>
990 Ft

Hasznos holmik