• KIADÓ:
    Libri Kiadó
  • MEGJELENÉS ÉVE:
    2019
  • OLDALSZÁM:
    156 oldal
  • ISBN:
    ISBN 9789634336259

Beszélgetések a baloldaliságról

Heller Ágnessel és Tamás Gáspár Miklóssal

Olvass bele!
  • KIADÓ:
    Libri Kiadó
  • MEGJELENÉS ÉVE:
    2019
  • OLDALSZÁM:
    156 oldal
  • ISBN:
    ISBN 9789634336259

Milyen jövőt kínál a 21. század a baloldalnak?
És mit kínál a baloldal a 21. századnak?

A Szovjetunió utódállamaiban és a volt „szocialista tábor” országaiban vannak még ugyan baloldali pártok, de szinte lehetetlen megmondani, miért nevezik magukat baloldalinak és hogyan viszonyulnak a baloldali hagyományokhoz. Úgy fest, hogy ahol a kommunista elit hosszú évtizedeken át uralkodott, ott a baloldaliság eszméje kihalt. Nyugat-Európában ugyanakkor él még a baloldali hagyomány. Ha csekély is a pártok támogatottsága, és eltűntek a karizmatikus baloldali vezetők, Bécsben még ma is százezrek vonulnak fel a „munkásosztály nemzetközi seregszemléjén” az eszme nevében.

Révai Gábor és filozófus beszélgetőtársai, Heller Ágnes és Tamás Gáspár Miklós áttekintik a baloldaliság történetét, megvilágítják a liberalizmushoz fűződő viszonyát, és elmagyarázzák, miért is válhatott a „baloldali” jelző már-már szitokszóvá egyik-másik országban. Mindeközben pedig saját, sokszor ambivalens viszonyukat is tisztázzák a baloldali ideológiákhoz.

Révai Gábor Libri Kiadónál megjelent könyvei: Beszélgetések az elmúlásról (2015), Beszélgetések a függőségről (2016), Beszélgetések a szerelemről és a szeretetről (2018).

HELLER ÁGNES: Széchenyi-díjas filozófus, esztéta, egyetemi tanár, a Magyar Tudományos Akadémia rendes tagja.
TAMÁS GÁSPÁR MIKLÓS erdélyi születésű magyar filozófus, esszéíró, publicista, egyetemi oktató. Az utóbbi húsz évben a marxista elmélet világszerte ismert művelője.

További ajánlatunk

A személy- és vagyonvédelmi tevékenység
borító: A személy- és vagyonvédelmi tevékenység>
1 699 Ft
Egy reakciós „liberális” a 20. században
borító: Egy reakciós „liberális” a 20. században>
1 667 Ft
Láthatatlan háború
borító: Láthatatlan háború>
2 799 Ft
Vírus után a világ
borító: Vírus után a világ>
1 990 Ft
Dilettánsok történelme
borító: Dilettánsok történelme>
2 799 Ft
A politika alulnézetben
borító: A politika alulnézetben>
1 390 Ft
Gyurcsány-idéző
borító: Gyurcsány-idéző>
1 190 Ft
Elveszett szabadság
borító: Elveszett szabadság>
2 790 Ft

Hasznos holmik