• FORDÍTOTTA:
    Bense Mónika
  • EREDETI CÍM:
    A hora de estrela
  • KIADÓ:
    Magvető Kiadó
  • OLDALSZÁM:
    104
  • MEGJELENÉS ÉVE:
    2019
  • ISBN:
    ISBN 9789631439571

A csillag órája

Olvass bele!
  • FORDÍTOTTA:
    Bense Mónika
  • EREDETI CÍM:
    A hora de estrela
  • KIADÓ:
    Magvető Kiadó
  • OLDALSZÁM:
    104
  • MEGJELENÉS ÉVE:
    2019
  • ISBN:
    ISBN 9789631439571

Egy fiatal lány a dzsungelből Rio de Janeiróba kerül gépírókisasszonynak: vajon az ő ártatlansága lesz erősebb vagy a nagyváros nyüzsgése? Ezt a történetet meséli el Clarice Lispector, vagyis az a férfi, akinek a bőrébe Lispector bújik. Ellenállhatatlan rafinériával, lenyűgöző váltásokkal bontakozik ki egy banális történet. Egy regény, amiben minden mondat másfelé kanyarodik, mint ahogy várnánk. A csillag órája minden szabályt áthág, minden várakozást kicselez. A 20. századi világirodalom titokzatos csúcsteljesítménye végre magyarul is olvasható.

Clarice Lispector brazil író. 1920-ban született Ukrajnában. A pogromok miatt a zsidó család 1922-ben Brazíliába, Recife városába, később Rio de Janeiróba költözött: Lispector itt jogot tanult. Diplomatafeleségként a világ számos helyén élt, válását követően, 1959-től visszatért Rióba. Itt halt meg 1977-ben. Novelláit és regényeit világszerte újra és újra felfedezik.

Bense Mónika 1972-ben született Budapesten. Többek között José Luís Peixoto, Rui Cardoso Martins, Afonso Cruz műveinek fordítója.

További ajánlatunk

Mala és a remény macskája
borító: Mala és a remény macskája>
2 999 Ft
Nagyapám engem agyonlőtt volna
borító: Nagyapám engem agyonlőtt volna>
2 299 Ft
A remény napjai
borító: A remény napjai>
2 799 Ft
Párbaj
borító: Párbaj>
3 099 Ft
Boldogság tengere
borító: Boldogság tengere>
1 800 Ft
Shylock a nevem
borító: Shylock a nevem>
1 790 Ft
Ajándék
borító: Ajándék>
1 990 Ft
Quo vadis
borító: Quo vadis>
990 Ft

Hasznos holmik