• KIADÓ:
    Jaffa Kiadó
  • OLDALSZÁM:
    224 oldal
  • MEGJELENÉS ÉVE:
    2020
  • ISBN:
    ISBN 9789634752875

Horthy Miklós

A kormányzó és felelőssége 1920–1945

Olvass bele!
  • KIADÓ:
    Jaffa Kiadó
  • OLDALSZÁM:
    224 oldal
  • MEGJELENÉS ÉVE:
    2020
  • ISBN:
    ISBN 9789634752875

Éppen száz esztendeje annak, hogy 1920 márciusában Horthy Miklóst Magyarország kormányzójává választották. Személye és közel negyedszázados regnálása körül azonban mind a mai napig komoly emlékezetpolitikai és közéleti viták dúlnak. Hívei szerint ő konszolidálta az országot, mindent megtett azért, hogy Magyarország a lehető legkisebb veszteséggel kerüljön ki a háborúból, ráadásul a magyar zsidóság egy részének megmenekülése is neki köszönhető. Ellenfelei mindezt másképpen gondolják. A kormányzó döntéseinek objektív, történeti elemzése ugyanakkor segíthet abban, hogy elfogultságoktól és ideológiai elkötelezettségektől mentesen közelítsünk ehhez a kérdéshez.

Ungváry Krisztián új kötetében arra keresi a választ, hogy milyen felelőssége volt Horthy Miklósnak Magyarország sorsának alakulásában, különösen második világháborús szerepvállalásában és a magyar zsidóság 1944-es tragédiájában. A szerző az összes eddigi kutatási eredményt felhasználva tematikus kérdések köré csoportosítja Horthy politikusi működését, megkísérli pontosan rekonstruálni mozgástereit, és a korban érvényes jogi és politikai elvárásokat és lehetőségeket figyelembe véve egyenként teszi mérlegre a kormányzó legfontosabb döntéseit és választásait, amelyek alapvetően befolyásolták Magyarország lakóinak életét 1920 és 1944 között.

UNGVÁRY KRISZTIÁN (1969) történész fő érdeklődési területe elsősorban a 20. század politika- és hadtörténete, illetve az emberek viszonya saját történelmükhöz. Számos nagy visszhangot kiváltott történeti munka szerzője. A Horthy-rendszer mérlege című akadémiai disszertációjával elnyerte az MTA doktora címet.

További ajánlatunk

Száz év múlva lejár
borító: Száz év múlva lejár>
3 490 Ft
Lágerutazás
borító: Lágerutazás>
2 999 Ft
Az ész a fontos, nem a haj
borító: Az ész a fontos, nem a haj>
2 999 Ft
Aknamunka
borító: Aknamunka>
2 999 Ft
A trianoni békeszerződés
borító: A trianoni békeszerződés>
2 590 Ft
Fölébredt a föld
borító: Fölébredt a föld>
2 990 Ft
Turulmadár fenn az égen
borító: Turulmadár fenn az égen>
1 890 Ft
A bakancsos forradalom
borító: A bakancsos forradalom>
1 290 Ft

Hasznos holmik