• KIADÓ:
    Athenaeum
  • OLDALSZÁM:
    264 oldal
  • MEGJELENÉS ÉVE:
    2021
  • ISBN:
    ISBN 9789635431618

Ezek voltak az apák

Olvass bele!
  • KIADÓ:
    Athenaeum
  • OLDALSZÁM:
    264 oldal
  • MEGJELENÉS ÉVE:
    2021
  • ISBN:
    ISBN 9789635431618

„Válás Pesten, nagyon közelről. Egy érzékeny, gyönyörű regény a magukra maradt apák és lányaik lelkéről." - Grecsó Krisztián

Bitter Bálint a pszichológusa tanácsára hangfelvételeket rögzít, hogy sikerüljön feldolgoznia válását, kislánya és felesége eltávolodását. Tíz évvel később, 2019-ben lánya, a kortárs táncos Alexa fontos előadásra készül, amikor megkapja apjától ezeket a hangfelvételeket. Apa és lánya kapcsolata látszólag távoli és közömbös, de Alexa művészete felszínre hozza a mélyben rejlő bonyodalmakat.

Kalapos Éva Veronika legújabb regénye két, sok sebbel és fájdalommal viaskodó ember történetét meséli el, és felteszi a kérdést: vajon van-e még számukra út egymás felé? A regény címét Felix Salten Bambi című ifjúsági regényének rádiójáték-változata ihlette, amelyben az őzgida, miután megcsodálja a közeli domb tetején összegyűlő, fenséges őzbakokat, nagynénjét faggatja: „Kik voltak ezek?" A válasz: „Ezek voltak az apák".

Kalapos Éva Veronika író, újságíró, műfordító. Nyíregyházán született 1983-ban. Regényeket, drámákat és novellákat ír. A D.A.C. című népszerű ifjúsági sorozat szerzője. Legutóbbi kötete, az F mint 2019-ben jelent meg az Athenaeum Kiadónál.

További ajánlatunk

Idegenek-trilógia
borító: Idegenek-trilógia>
3 500 Ft
Kint lények járnak
borító: Kint lények járnak>
1 953 Ft
88
borító: 88>
1 790 Ft
Gogol halála - Virág utca 3
borító: Gogol halála - Virág utca 3>
2 290 Ft
Huszonkettő
borító: Huszonkettő>
990 Ft
Gyertek este kilencre
borító: Gyertek este kilencre>
650 Ft
Nem
borító: Nem>
990 Ft
Húsz óra
borító: Húsz óra>
990 Ft

Hasznos holmik