• ISBN:
    ISBN 978-963-09-6438-8
  • KIADÓ:
    Kossuth Kiadó
  • OLDALSZÁM:
    319 oldal
  • MEGJELENÉS ÉVE:
    2010
apple store link google play link

Cölöpök

Olvass bele!
  • ISBN:
    ISBN 978-963-09-6438-8
  • KIADÓ:
    Kossuth Kiadó
  • OLDALSZÁM:
    319 oldal
  • MEGJELENÉS ÉVE:
    2010
apple store link google play link
Horn Gyula (1932-2013), a Magyar Köztársaság miniszterelnöke (1994-1998).

1988 májusa és 1990 májusa között szinte hihetetlen változások mentek végbe hazánkban, de tágabb környezetünkben, Közép-Kelet Európában is. Két esztendő, amely "megrengette a világot".
E korszak egyik koronatanúja (nemegyszer közvetlen alakítója) az a magyar politikus, aki államtitkárként, majd külügyminiszterként része a magyar-koreai kapcsolatok rendezésének, aláírója a szovjet csapatok Magyarországról való kivonulását megvalósító szerződésnek, főszereplője annak a drámának, amelynek szerencsés végkifejleteként elhagyhatják hazánkat a keletnémet menekültek, majd ledőlhet a berlini fal, sőt megtörténhet az, amire pár hónappal korábban senki sem számított: egyesül a két Németország.
E szédítő történelmi vágta hiteles tanúja, a későbbi miniszterelnök vall ebben a könyvben politikáról, emberekről, saját küzdelmeiről. Könyve mottója lehetne: így láttam én. Horn Gyula ugyanis ügyel arra, hogy csak azokról az eseményekről, tanácskozásokról írjon, melyeken személyesen részt vett, a két sorsfordító esztendő olyan szereplőiről nyilatkozzék, akikkel közvetlen kapcsolatba került. Az újságolvasó állampolgár így is számtalan, eddig ismeretlen információhoz jut, bár nem ún. „szenzációhajhász” könyvet kap a kezébe. Mértéktartó a stílusa, akár önmaga és családja sorsáról szól a szerző, akár az évtized legjelentősebb magyar és európai politikusait jellemzi.
Előszó

Előszó

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

15.

16.

17.

18.

19.

20.

21.

22.

23.

24.

25.

26.

További ajánlatunk

Dobszerda
borító: Dobszerda>
3 299 Ft
Ich bin aus Ungarn - Magyarországról jöttem
borító: Ich bin aus Ungarn - Magyarországról jöttem>
2 799 Ft
A nagy Cyla-sztori
borító: A nagy Cyla-sztori>
3 299 Ft
Hollywood csúcsragadozója
borító: Hollywood csúcsragadozója>
3 799 Ft
A cigánytábor nem az égbe megy
borító: A cigánytábor nem az égbe megy>
2 190 Ft
Requiem
borító: Requiem>
1 990 Ft
Nem cserélek elveket
borító: Nem cserélek elveket>
2 190 Ft
Mosonyi Emil, a vízépítés professzora
borító: Mosonyi Emil, a vízépítés professzora>
990 Ft

Hasznos holmik