iDeal

Olvass bele!

Az év sci-fi regénye! Zsoldos Péter-díj, 2012

A nem túlságosan távoli jövőben járunk. A végtelen kaukázusi háború két veteránja, Lonya és Bogdán együtt néznek szembe azzal, hogy a hatalomvágy és ostobaság végül elhozta a Földre a technológiai szingularitást: öntudatra ébredt és átvette az emberiség fölötti irányítást az elektronikus személyiség.
A korábbi sötét víziókkal szemben azonban az Őrző látszólag nem törekszik az emberiség elpusztítására, hanem éppen ellenkezőleg, valamiféle utópiát kezd fölépíteni a bolygón. Semmi sem a régi többé a Földön. Nincs pénz, politika, háború, szegénység és gazdagság: az Őrző mindenütt jelenvalósága garantálja a rendszer építését és stabilitását.
A két egykori barát hamarosan ellentétes oldalon találja magát: míg Lonya az Őrző szövetségeseként az új rendszer felépítésén munkálkodik, Bogdán megszállottan halad végső célja felé, mely nem más, mint az Őrző elpusztítása.

További ajánlatunk

Az év magyar science fiction és fantasynovellái 2020
borító: Az év magyar science fiction és fantasynovellái 2020>
2 990 Ft
Légszomj
borító: Légszomj>
3 480 Ft
Átváltozás
borító: Átváltozás>
2 480 Ft
Furcsa időjárás
borító: Furcsa időjárás>
2 490 Ft
Isten gépei
borító: Isten gépei>
2 280 Ft
Felbolydult napjaink
borító: Felbolydult napjaink>
2 280 Ft
Tűz lobban a mélyben
borító: Tűz lobban a mélyben>
1 990 Ft
Extensa
borító: Extensa>
1 390 Ft

Hasznos holmik