apple store link

Sánta angyal - Statárium a másvilágon

apple store link

"...gyermekkoromban kezdődik. Böske még akkor jólábú volt, kis csirke-szemű fehérképű leány; eleven mint a fürj, és hiú mint a pántlikás macska. Ha csak egy percre is megfordult a szobában, mindig felugrott a székre, s belepillantott a tükörbe: igazított a haján, ruháján, csokrain.

A mi házunkban laktak akkor a József-útcán. Mink az emeleten laktunk, Böskéék a földszinten. Az én apám kéményseprő volt. Nem afféle kormos, papucsos krampusz, hanem aki már aranyat csinál a koromból. A Böske apja levéltári irnok, afféle szegény úr, aki a pokolba kivánja az olyan hónapot, amelyikben 31 a nap.

A két család gyermekei együtt-játszottak.

Egyszer az udvaron uzsonnáznak Böskéék, s két leányka a vendégük. Böske igen vidám. Szünetlenül a leányvendégekkel sugdos. Valami olyat sugdosnak, ami engem igen érdekelne. S nevetnek.

Megboszankodok. Otthagyom őket."

(részlet a Sánta angyal című írásból)

További ajánlatunk

Lágerek népe / Emlékezők
borító: Lágerek népe / Emlékezők>
3 599 Ft
Összegyűjtött prózai írások
borító: Összegyűjtött prózai írások>
4 899 Ft
Hallgatni akartam
borító: Hallgatni akartam>
1 990 Ft
Fedőneve: Ulysses
borító: Fedőneve: Ulysses>
2 290 Ft
Novellák, karcolatok
borító: Novellák, karcolatok>
1 500 Ft
Az én kortársaim
borító: Az én kortársaim>
690 Ft
Az arany ember
borító: Az arany ember>
990 Ft
Szindbád
borító: Szindbád>
690 Ft

Hasznos holmik