Mizu-mese

Olvass bele!

Tizenévesen merészeltem először tollat ragadni. Mivel sem bányász, sem hegymászó nem lehettem, ezért folyamatosan publikálok. A gyermekirodalmat elsődlegesen fontosnak érzem, mert a gyerekkorban dől el, milyen emberré válunk, s e „döntésben” a könyvek, filmek sokkal nagyobb szerepet játszanak, mint azt hinni merjük. Én annak a kilenc éves kölyöknek írok, aki valaha voltam, még akkor is, ha felnőtteknek szól egy-egy történetem. Iskolám az élet sötét oldala volt – vallja magáról Böszörményi Gyula.

A szerzőt kétéves korában izomsorvadásos betegség támadta meg, ennek következtében súlyos mozgássérült lett. Mivel családja is széthullott körülötte, egészségügyi gyermekotthonba került, ahol éles, nyílt szellemmel töltötte mindennapjait értelmi fogyatékos társai között.
Tizenévesen kezdett el írni. A 80-as évektől cikkei, glosszái és novellái jelentek meg az Élet és Irodalom, az Emberhalász, a Debreceni Napló, a Magyar Ifjúság, az Ifjúsági Magazin és más folyóiratok hasábjain. Müller Péter Sziámi ösztönzésére kezdett el gyerekeknek írni.

A könyv hőse, Mizu nagyon tud gondolni. Amire Mizu erősen gondol, az valósággá lesz, és megváltoztatja a világot. Ugyanakkor pedig a valóság mesévé alakul át. Hétköznapi világunk költői mesévé válik.

További ajánlatunk

A három csodamag
borító: A három csodamag>
1 270 Ft
Köténycsel
borító: Köténycsel>
1 990 Ft
Fordított világ
borító: Fordított világ>
1 200 Ft
Veszélyben a tölgy!
borító: Veszélyben a tölgy!>
1 990 Ft
Doktor Proktor pukipora III. – Szeleburdi világvége
borító: Doktor Proktor pukipora III. – Szeleburdi világvége>
1 990 Ft
Az űrlény
borító: Az űrlény>
750 Ft
Pöttyös Panni - Zsakbamacska
borító: Pöttyös Panni - Zsakbamacska>
1 690 Ft
Mildi meséi
borító: Mildi meséi>
980 Ft

Hasznos holmik