• ISBN:
    9789631429268
  • KIADÓ:
    Magvető Kiadó
  • OLDALSZÁM:
    208
  • MEGJELENÉS ÉVE:
    2015

Diavolina

Olvass bele!
  • ISBN:
    9789631429268
  • KIADÓ:
    Magvető Kiadó
  • OLDALSZÁM:
    208
  • MEGJELENÉS ÉVE:
    2015

Diavolina, a cselédből lett orvos évtizedekig szolgálta Gorkijt, feleségeit, szeretőit és az akkor már világhírű íróhoz csapódó vendégek hadát, majd ő lett Alekszej ápolója és utolsó szerelme. Spiró György új regényében ennek az okos és éleslátó asszonynak a bőrébe bújva festi meg az orosz és szovjet világot, e világok párhuzamait: a forradalmakat, intrikákat és főleg rengeteg halált.

Gorkijt Lenin 1921-ben űzte ki hazájából, végül Olaszországban telepedett le. Tartózkodási kérelmét a frissen hatalomra jutott Mussolini hagyta jóvá, mondván, aki az emlékiratait írja, az már nem veszélyes. Hét év múlva Sztálin kitartó munkával kényszerítette haza a Szovjetunióba és állította szolgálatába. A halálosan beteg Gorkij egyszerre próbált dacolni és megfelelni: hatalmas személyében bízva kijátszani a hatalmat.

A Diavolina minden szereplője létezett, a legelképesztőbb történetek is valóságosak, a regényt olvasva pedig magunk is Gorkij köreiben érezhetjük magunkat.

További ajánlatunk

Szerelem a palackban
borító: Szerelem a palackban>
3 199 Ft
Barbara - A végzet (1. kötet)
borító: Barbara - A végzet (1. kötet)>
4 299 Ft
Tábor a pusztán
borító: Tábor a pusztán>
999 Ft
Züzü vendégei
borító: Züzü vendégei>
2 999 Ft
Bábel-Budapest
borító: Bábel-Budapest>
1 890 Ft
Párducpompa
borító: Párducpompa>
2 290 Ft
Zsebnovellák
borító: Zsebnovellák>
1 500 Ft
Feleségverseny
borító: Feleségverseny>
2 399 Ft

Hasznos holmik