• ISBN:
    9789631432763
  • KIADÓ:
    Magvető Kiadó
  • OLDALSZÁM:
    773
  • MEGJELENÉS ÉVE:
    2005

Fogság

Regény 1992-2004

Olvass bele!
  • ISBN:
    9789631432763
  • KIADÓ:
    Magvető Kiadó
  • OLDALSZÁM:
    773
  • MEGJELENÉS ÉVE:
    2005

Már megjelenése előtt hatalmas várakozás és az első olvasók elragadtatása övezte Spiró György új regényét. Nem csoda: a Fogság egyszerre letehetetlen történelmi kalandregény és az értelmezési lehetőségek sokaságát kínáló, páratlan szellemi és írói teljesítmény. Cselekménye a Krisztus halála körüli esztendőktől a zsidó háborúig terjedő időszakot, az i.sz. első századot eleveníti fel és teszi érzékletesen valóságossá az olvasó számára.

A Fogság főhőse, Uri, a római zsidó negyedben nő fel, s titokzatos módon lesz tagja a delegációnak, amely peszahkor az adót viszi Jeruzsálembe. Életét végigkíséri a kamaszkori rémület: az apja nem szereti őt. Érthetetlen, miért küldik a veszélyes és fárasztó útra e testileg gyenge és vaksi fiút. Uri életén keresztül bepillanthatunk a zsidó, a görög és a latin közösségek hétköznapjaiba, politikai intrikák kulisszái mögé. Urit mindig másnak, többnek hiszik, mint aki, s így hol együtt vacsorázik Pilátussal, hol tolmácsol a császár előtt, hol a legsanyarúbb számkivetettség várja. E fordulatos regény ugyanakkor kegyetlen beszámoló a világ romlottságáról, és a magyar irodalom újabb nagyszerű apa-regénye.

„Ha a 2004-es évre gondolok (...) a legszebb mégis az volt, amikor Szüts Miklós festőművész és Závada Pál Spiró György még meg sem jelent kéziratáról beszélgettek, és szinte egymás szájából kapták ki a dicsérő szavakat." - Esterházy Péter

További ajánlatunk

Az angyali vigasság
borító: Az angyali vigasság>
1 800 Ft
Öreg magyarok
borító: Öreg magyarok>
1 699 Ft
Smaragd asztal
borító: Smaragd asztal>
3 899 Ft
Züzü vendégei
borító: Züzü vendégei>
2 999 Ft
Madárasszony
borító: Madárasszony>
2 799 Ft
Macskaregény
borító: Macskaregény>
1 590 Ft
Vissza a fülesbagolyhoz
borító: Vissza a fülesbagolyhoz>
2 999 Ft
ROM
borító: ROM>
1 500 Ft

Hasznos holmik