• KIADÓ:
    Athenaeum Kiadó
  • OLDALSZÁM:
    500 oldal
  • MEGJELENÉS ÉVE:
    2020
  • ISBN:
    ISBN 9789635430178

A terror sodra

A diáklázadás és a terrorizmus 1968 után

Olvass bele!
  • KIADÓ:
    Athenaeum Kiadó
  • OLDALSZÁM:
    500 oldal
  • MEGJELENÉS ÉVE:
    2020
  • ISBN:
    ISBN 9789635430178

A történet korunk egyik leglátványosabb és leginkább zavarba ejtő problémáját, a terrorizmust elemzi a múlt század második felében működő német terrorista csoportok - köztük a RAF, a Vörös Hadsereg Frakció - példáin keresztül. Hősei fiatalok, akik tele vannak erkölcsi felháborodással, bosszúvággyal, a változtatás radikális óhajával. Feltétlen szolidaritást hirdetnek az elhúzódó háborúba sodródott vietnámiakkal. Spangliznak, ideologizálnak, szabadon szeretkeznek, időnként bombát gyártanak, meg bankot rabolnak.
A könyv a maga nemében egyedülálló vállalkozás: annak feltérképezése, hogyan indultak el a bosszúállás szomorú angyalai a szomszédból, a családból az illegális háború mezejére. Több mint érdekes, hogy a nemzetközi kapcsolódásokon túl még magyarországi szála is akad ennek a sokágú és sokszereplős történetnek.

Sausic Attila legújabb könyve rendkívül alapos kutatómunka eredménye: tényirodalom finom lélekrajzokkal és színes korleírásokkal. Darvasi László ajánlásával.

Sausic (Schauschitz) Attila 1952-ben született Budapesten. 1983-ban Nyugat-Berlinbe disszidált családjával, jelenleg is Berlinben él. Újságíróként először a Szabad Európa Rádiót, majd a Magyar Narancsot tudósította. Számos írása jelent meg az Élet és Irodalomban.

További ajánlatunk

Zarah álma
borító: Zarah álma>
3 899 Ft
Bébi vagy az első szerelem - A nővér
borító: Bébi vagy az első szerelem - A nővér>
2 999 Ft
A Lázár apokrifek
borító: A Lázár apokrifek>
1 899 Ft
Vigasztalások könyve
borító: Vigasztalások könyve>
1 990 Ft
Bodzagőz
borító: Bodzagőz>
650 Ft
A készlet erejéig
borító: A készlet erejéig>
2 390 Ft
VII. Olivér
borító: VII. Olivér>
1 899 Ft
Hajnali háztetők
borító: Hajnali háztetők>
1 690 Ft

Hasznos holmik