• KIADÓ:
    Magvető Kiadó
  • MEGJELENÉS ÉVE:
    2021
  • OLDALSZÁM:
    432 oldal
  • ISBN:
    ISBN 9789631440744

Herscht 07769

Florian Herscht Bach-regénye

Olvass bele!
  • KIADÓ:
    Magvető Kiadó
  • MEGJELENÉS ÉVE:
    2021
  • OLDALSZÁM:
    432 oldal
  • ISBN:
    ISBN 9789631440744

Herscht 07769 - mindössze ennyit ír a borítékra feladóként az Angela Merkelnek küldött levelekre a thüringiai kisvárosban élő falmosó, mondván, az ügy bizalmas, válasz esetén pedig a postás úgyis megtalálja a név és az irányítószám alapján. Helyben vagyunk és időben: Krasznahorkai László új nagyszabású műve, melyet a szerző elbeszélésnek nevez, napjaink Németországában játszódik, annak is a mélabús keleti felében, amely egyszerre Johann Sebastian Bach műveinek forrásvidéke és a neonáci mozgalmak egyre kevésbé titkos bázisa.
Mind több és több megmagyarázatlan és ijesztő esemény történik a szürke mindennapokban: előbb bizarr graffitik a Bach-kultusz kegyhelyein, eltűnő lakosok, később egy majdnem végzetes piknik és végül egy robbanás után a további katasztrófák már elkerülhetetlenek, elindul a vadászat Thüringiában. Erőre kap a bestiális, és megpillanthatjuk az animálist.
Az elmúlt évek rövidebb Krasznahorkai-művei után, melyeket szólószonátákhoz lehet hasonlítani, a Herscht 07769 nagyepikai formája és dinamikája igazi versenymű; Bachnak a könyvben is említett Brandenburgi versenyeihez hasonlóan különböző hangszerek szólamaiból áll össze a mű egésze, felkavaró lét-lelet a politikai és ökológiai klímáról.

További ajánlatunk

Ezek voltak az apák
borító: Ezek voltak az apák>
2 999 Ft
Amerre a hattyúk szállnak
borító: Amerre a hattyúk szállnak>
1 600 Ft
Körkép 2018
borító: Körkép 2018>
2 490 Ft
Úrilányok Erdélyben
borító: Úrilányok Erdélyben>
1 990 Ft
Igazságos Kádár János
borító: Igazságos Kádár János>
2 600 Ft
Búcsú Éhestől
borító: Búcsú Éhestől>
1 990 Ft
Aludnod kellene
borító: Aludnod kellene>
1 890 Ft
Egyetlen ima
borító: Egyetlen ima>
650 Ft

Hasznos holmik