• FORDÍTOTTA:
    Csejtei Dezső
  • EREDETI CÍM:
    In Stahlgewittern
  • KIADÓ:
    Noran Libro Kiadó
  • OLDALSZÁM:
    341 oldal
  • MEGJELENÉS ÉVE:
    2014
  • ISBN:
    ISBN 9786155274978
apple store link google play link

Acélzivatarban

Olvass bele!
  • FORDÍTOTTA:
    Csejtei Dezső
  • EREDETI CÍM:
    In Stahlgewittern
  • KIADÓ:
    Noran Libro Kiadó
  • OLDALSZÁM:
    341 oldal
  • MEGJELENÉS ÉVE:
    2014
  • ISBN:
    ISBN 9786155274978
apple store link google play link

Az Acélzivatarban (1920) Ernst Jünger (1895–1998) egyik legismertebb, legendás műve, egyben a Nagy Háború egyik leghitelesebb frontregénye. A szerző a háború alatt végig naplót vezetett, regényében saját élményeit írja meg: egyetemi diákként, még szinte gyermekfejjel, tizenkilenc éves korában önként jelentkezett katonának, és a nyugati fronton végigharcolta a világháborút. A húszas években egyik vezető teoretikusa a „konzervatív forradalom”-nak. Ez a szellemi irányzat a weimari köztársaságot jobbról bírálta, viszont többnyire távol tartotta magát a nemzetiszocializmustól is. Hitler hatalomra jutása után Jünger fokozatosan belső emigrációba vonult.

Háborús tapasztalatait – a mérhetetlen szenvedéseket, a brutális eseményeket és olykor a már-már idilli pihenőnapokat – mindenféle álromantika és érzelgősség nélkül tárja az olvasó elé.

Az Acélzivatarban – Erich Maria Remarque Nyugaton a helyzet változatlan
című nagy sikerű regénye mellett – az első világháború egyik, Németországban több kiadást is meg ért alapműve, magyarul mostjelenik meg először.

„A legszebb háborús regény, amit valaha olvastam”

– írta róla André Gide.

Jünger munkásságát rangos kitüntetéssel ismerték el, 1982-ben Goethe-díjat kapott. 1984-ben, az első világháború kitörésének 70. évfordulóján – a német–francia megbékélés jegyében – a verduni csatatéren együtt tisztelgett Kohl kancellárral és Mitterrand elnökkel az áldozatok emléke előtt.

További ajánlatunk

Egyszerű szenvedély - A fiú
borító: Egyszerű szenvedély - A fiú>
1 999 Ft
Rémület
borító: Rémület>
3 899 Ft
Az igaz szerelem nem öregszik
borító: Az igaz szerelem nem öregszik>
3 499 Ft
A száműzetés és az ország
borító: A száműzetés és az ország>
1 990 Ft
A halál tökéletes emlékezete
borító: A halál tökéletes emlékezete>
1 990 Ft
Ne hagyd el a hajót!
borító: Ne hagyd el a hajót!>
2 443 Ft
A végletek szigete
borító: A végletek szigete>
2 390 Ft
A térkép és a táj
borító: A térkép és a táj>
2 799 Ft

Hasznos holmik