apple store link

Apacs művészet

Adyzmus a festészetben és a kubista Bartók (1900-1919)

Olvass bele!
apple store link

„Az volt a magyar művészeti életben a forradalmárok kora. A költészetben Ady, a zenében Bartók, a festészetben pedig mi, a Nyolcak.”

Márffy Ödön


„A Nyolcak mögött Ady állt, mint ahogyan a modern csoportok, mozgalmak és irányok mögött mindig ott állt legalább egy költő, szerepével hangsúlyozva a szó és kép közötti bensőséges és a mi századunkban megújított kapcsolatot. Így állt a múlt században az újítók mögött Baudelaire, majd a szimbolisták mögött Paul Fort, a kubisták mögött Guillaume Apollinaire, a futuristák mögött Marinetti, az orosz modernek mögött Majakovszkij, a szürrealisták mögött André Breton és a magyarországi izmusok mögött jómagam.”

Kassák Lajos


„Ez a kiállítás az apacs-festészet csimborasszója! Az apacs-festészeté, mely ledöfi a jó ízlést, mely leveri a józan elméket, mely babérkoszorút fon a művész-őrülettől túltengő agyvelő köré…”

Kézdi-Kovács László

További ajánlatunk

Pucér szobrok, dagadt gladiátorok és harci elefántok
borító: Pucér szobrok, dagadt gladiátorok és harci elefántok>
3 590 Ft
Kis János (1770−1846) szuperintendens irodalmi és tudományos levelezése
borító: Kis János (1770−1846) szuperintendens irodalmi és tudományos levelezése>
2 413 Ft
Ady megmondja
borító: Ady megmondja>
1 699 Ft
Földiekkel játszók
borító: Földiekkel játszók>
3 690 Ft
Kalandozás a szexualitásban
borító: Kalandozás a szexualitásban>
1 990 Ft
Porcelánbolt
borító: Porcelánbolt>
2 890 Ft
Ércnél maradóbb
borító: Ércnél maradóbb>
980 Ft
Átkelés
borító: Átkelés>
1 990 Ft

Hasznos holmik