A szerencse fia

Olvass bele!

Fil életútja mózesi módon kezdődik, amidőn szülei csecsemőként egy kosárban Dominus Domno, Admiratio város agglegény orvosának küszöbén hagyják. Domno felneveli az ifjú Filt, aki húszéves korára szerelembe esik tejtestvérével, Hadassával. Ám éppen szerelmük kiteljesedésének napján megjelennek Fil vér szerinti szülei, akik egy cirkusznál dolgoznak. Fil, engedelmeskedvén feltámadó, az ismeretlen megismerése utáni vágya vonzerejének, elhagyja Domnót és Hadassát, s elmegy szüleivel.

Deludo, a cirkusz igazgatója sötét gonosztevő, aki a cirkuszt alantas terveinek eszközéül használja. Fil a cirkuszban megismerkedik a gyönyörű kötéltáncosnővel, Bettyvel, akivel egymásba szeretnek. Fil ekkor szörnyű morális válaszút elé kényszerül: engedjen-e vágyának, mely a gyönyörű Bettyhez húzza szívét, vagy tartsa meg Hadassának tett fogadalmát, és térjen vissza Admiratióba?

Fil 25 évet átölelő, kalandoktól hemzsegő, tragédiák sorával átitatott élettörténete alatt mindvégig csupán áldozata önnön sorsának, nem ő alakítja azt. Mi az ára az egyén boldogságának, és megéri-e küzdeni, teszi fel a kérdést a szerző, amidőn számtalan módon festi meg egy szenvedő fiatalember kétségektől, és elfojtani kényszerült vágyaktól feszülő lelkének megannyi érzelmi húrját.

További ajánlatunk

Hamburg asszonyai 2. - Antonia reménye
borító: Hamburg asszonyai 2. - Antonia reménye>
3 290 Ft
Nico, a harcos
borító: Nico, a harcos>
4 499 Ft
Dario
borító: Dario>
3 999 Ft
Egy könyvmoly élete
borító: Egy könyvmoly élete>
2 599 Ft
A lázadó herceg
borító: A lázadó herceg>
3 499 Ft
Róma, Róma
borító: Róma, Róma>
3 499 Ft
A Hold sötét oldalán
borító: A Hold sötét oldalán>
2 590 Ft
Miután
borító: Miután>
1 990 Ft

Hasznos holmik